Konsultacje z pediatrą on-line. O czym należy pamiętać?

Z pewnością każdy rodzic nieraz w swoim życiu doświadczył stresu z powodu choroby dziecka. W wielu przypadkach niepokojące objawy wywołane są przez infekcje i choroby niestanowiące poważnego zagrożenia. Zawsze jednak bezpieczniej jest skonsultować stan dziecka ze specjalistą, niekoniecznie osobiście odwiedzając przychodnię. Jeżeli mamy do czynienia z symptomami sugerujący zwykłą infekcję, warto w pierwszej kolejności skorzystać z rozwiązania, jakim jest pediatra on line.

 

Zalety konsultacji on-line

Niezaprzeczalną zaletą konsultacji z lekarzem za pośrednictwem sieci jest to, że nie trzeba dojeżdżać do przychodni i czekać w kolejce na przyjęcie. Może być to szczególnie uciążliwe, gdy pacjentem jest dziecko. W wielu przypadkach wizyta stacjonarna nie jest konieczna, ponieważ mamy do czynienia z infekcją, którą można leczyć w domu. Po opisaniu objawów pediatra on-line wskaże najlepszą metodę leczenia i przepisze odpowiednie leki. Decyduje również, czy konieczna jest osobista wizyta z dzieckiem. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe i wygodne niż wyprawa do przychodni.

 

Dzięki opcji, jaką są konsultacje on-line, rodzice mają możliwość uniknięcia wyprawy z dzieckiem do przychodni. Ta, szczególnie w godzinach nocnych lub wieczornych, może być mocno uciążliwa. Zwłaszcza jeżeli mały pacjent doświadcza różnych nieprzyjemnych dolegliwości, które wpływają na jego nastrój. Wizyta on-line pozwala uniknąć długiego oczekiwania na przyjęcie, a także ryzyka zarażenia się przez dziecko lub rodzica kolejną infekcją w poczekalni.

 

Kiedy umówić konsultację on-line?

Konsultacje internetowe z pewnością są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poradę można uzyskać bez wychodzenia z domu, co w przypadku choroby dziecka jest dużym udogodnieniem. Wielu rodziców zastanawia się jednak kiedy wystarczy porada, której udzieli pediatra on-line, a kiedy należy udać się na wizytę stacjonarną.

W przypadku łagodnych objawów infekcji, takich jak kaszel, katar, ból gardła, wysypka, stan podgorączkowy, można umówić się na konsultację za pośrednictwem sieci. Z opcji tej można spokojnie skorzystać, jeżeli dziecko je i pije, ma w miarę dobre samopoczucie i nie jest apatyczne.

Do szpitala należy natomiast niezwłocznie udać się, gdy dziecko traci przytomność, ma bardzo wysoką gorączkę, która nie ustępuje po lekach, odczuwa sztywność karku lub jest mocno osłabione. Wizyta w placówce medycznej będzie też niezbędna wówczas, gdy zachodzi podejrzenia złamania lub innego urazu.

 

Gdzie umówić konsultację on-line z pediatrą?

Obecnie większość przychodni oferuje konsultacje bez konieczności osobistego stawiania się w placówce. Mowa tu zarówno o publicznych, jak i prywatnych przychodniach. Można śmiało uznać, że teleporady stały się standardem dla współczesnej opieki medycznej.

Z porady on-line można również skorzystać za pośrednictwem specjalnych platform medycznych. Jedną z nich jest na przykład serwis Med.-24.com.pl. Jego użytkownicy mają zapewniony całodobowy dostęp do konsultacji on-line z lekarzami różnych specjalizacji, w tym z pediatrami.

Previous post Co wpływa na budowanie odporności? Superfoods
Next post Czy warto stosować nawozy do roślin ogrodowych i trawników?