Zioła na pamięć i dobra dieta

Zioła na pamięć i koncentrację

Umiejętność koncentrowania się oraz dobra pamięć to cenne wsparcie dla wielu z nas. Im lepiej funkcjonuje nasz mózg, tym lepiej radzimy sobie z wieloma codziennymi zadaniami. Niestety, zmęczenie, nadmiar obowiązków oraz ogólne pogorszenie formy sprawiają, iż nasza pamięć i koncentracja zawodzą. Co możemy zrobić? Sięgnąć po te zioła na pamięć i koncentrację, dzięki którym w naturalny sposób poprawimy swą umysłową formę. Jakie dary natury mogą nam pomóc?

Lista ziół, które mogą mieć bardzo dobry wpływ na naszą pamięć oraz na koncentrację, jest dość długa. Ważne miejsce zajmuje na niej zeń-szeń, którego wyciąg często pojawia się w zestawach witamin dla osób starszych. Nic w tym dziwnego, gdyż ta roślina ma rewelacyjny wpływ na naszą pamięć i skutecznie spowalnia proces starzenia się naszego mózgu. W walce o utrzymanie sprawności umysłowej na dłużej pomoże nam też eleuterokok kolczasty, z powodzeniem wykorzystywany przy problemach z koncentracją, oraz melisa lekarska, która dzięki uspokajającym właściwościom może mieć świetny wpływ na naszą zdolność zapamiętywania oraz koncentrowania się na bieżących zadaniach. O lepszą pamięć pomogą nam też walczyć takie dary natury, jak miłorząb japoński, z mocy którego również warto korzystać. Wybór naturalnych środków na lepszą pamięć jest zatem dość szeroki, dzięki czemu każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie wsparcie.

Dieta niskobłonnikowa

Choć błonnik jest bardzo ważnym składnikiem diety, zdarzają się sytuacje, w których ograniczeni jego spożycia jest jedyną szansą na utrzymanie dobrej formy. Dieta niskobłonnikowa jest najczęściej stosowana przez te osoby, których jelita są bardzo wrażliwe oraz przez pacjentów dotkniętych różnymi chorobami jelit. Jakie są podstawowe zasady i cele tej diety?

Dieta niskobłonnikowa polega przede wszystkim na radykalnym ograniczeniu udziału błonnika w diecie, a to oznacza konieczność wykluczenia z menu owoców oraz warzyw. Z diety wykluczyć należy również ciemne pieczywo oraz produkty spożywcze powstające z pełnych ziaren zbóż. Orzechy, rośliny strączkowe – to kolejne produkty, z których trzeba zrezygnować. Czym należy je zastąpić? Produktami z mąki białej lub kukurydzianej, białym ryżem, rybami orz mięsem z kurczaka. W przypadku takiej diety, bardzo ważny jest też sposób przyrządzania posiłków. Należy zrezygnować ze smażenia i postawić na gotowanie, dzięki czemu utrzymanie przewodu pokarmowego w dobrym stanie będzie łatwiejsze. Ponieważ dieta taka jest dość ograniczona, warto na bieżąco konsultować się z dietetykiem. Jego porady pomogą uniknąć problemów z niedoborem witamin i minerałów, bez których ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

Previous post Yerba mate – ciekawa herbata
Next post Rezydencja księżyca i muzeum w Olsztynku